Változásokat sürgetnek a magyar agráriumban: erre jobb, ha felkészülnek a gazdák

Változásokat sürgetnek a magyar agráriumban: erre jobb, ha felkészülnek a gazdák

agrarszektor.hu
A Kormány október 11-i keltezésű, Magyar Közlönyben megjelent határozata a Digitális Jólét Program részeként bemutatott, a magyar polgárok, a szakmai és civil szervezetek, valamint a digitális ökoszisztéma szereplői alkotó közreműködésével, széles körű összefogásával elkészült Digitális Élelmiszeripari Stratégia elfogadásáról és feladatkiosztásáról tájékoztatta a közvéleményt. Ennek keretében a Kormány felhívja Nagy István agrárminisztert, hogy az élelmiszeripar fejlesztése érdekében dolgozzon ki egy olyan támogatási programot, amely az élelmiszeripari digitalizáció fejlesztését hivatott támogatni az élelmiszeripari szereplők digitalizációs megoldásainak támogatásával - ezt a programot 2023. március 31-ig kell majd elkészíteni.

Ezen felül a kormány felhívja Csák János kultúráért és innovációért felelős minisztert, hogy az agrárminiszter és a felsőoktatási intézmények bevonásával 2022. december 31-ig tekintse át a felsőoktatásban szerezhető képzések jegyzékét, valamint a képzési és kimeneti követelményeket, és dolgozzon ki egy képzési programot annak érdekében, hogy a felsőoktatási képzések a digitalizált, hatékony élelmiszeripar működtetésére megfelelően képzett szakembereket biztosítsanak - írja a FruitVeB.

EZ IS ÉRDEKELHET

Szintén december 31-ig határidővel a Kormány felhívja az agrárminisztert arra is, hogy Palkovics László technológiai és ipari miniszterrel együttműködve, a Neumann János Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság, az Állatorvostudományi Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, valamint szakmai partnerek bevonásával tekintse át a Stratégiában megfogalmazott adatközpont igényeket, és Magyarország Digitális Agrár Stratégiájával összehangolva készítsen intézkedési tervet ennek megvalósítására.

Végezetül pedig december 31-i határidővel a kormány felhívja a technológiai és ipari minisztert, hogy az agrárminiszter bevonásával ösztönözze olyan, a hazai előállítású élelmiszerekre vonatkozó minőségbiztosítási és nyomonkövetési rendszer létrejöttét, amely alkalmas a fogyasztók hiteles tájékoztatására és érdekeinek védelmére, továbbá a magyar élelmiszeripar szereplőinek hazai és nemzetközi versenyképességének növelésére.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Új rendezvény a fenntarthatósági követelményeről és innovációs lehetőségekről!
AgroFood 2024
Országos jelentőségű rendezvény az élelmiszeripari vállalkozások számára!
Vállalati Energiamenedzsment 2024
Tudatos vállalati energiamenedzsment a hazai cégeknek!
Agrárium 2024
Jön a tavasz kiemelkedő agráripari konferenciája!