Származási országként Jordánia volt feltüntetve egy három darabból álló termék címkéjén, amelyet ugyanakkor magyar étkezési paprikaként forgalmaztak az egyik áruházláncban Magyarországon. Észrevételünkkel megkerestük a forgalmazó céget, akik az alábbi választ küldték lapunknak:
Sajnos, a címkézés során tévedés történt, a kollégánk nem fordított kellő figyelmet az árukisérő címke szerkesztése során. Jelen esetben a fehér paprika Jordániából került importálásra
- közölték. Kiemelték azonban, hogy a fehér paprika vetőmagja nemesítés alapján valóban magyar nemesítésű, amelyet több déli országban, így Jordániában is termesztenek.

Nem szerepelhet akármi a címkén
A képen szereplő címke egyértelműen hibás, nem lehet a jordániai származású paprika magyar, még úgy sem, hogy az ilyenkor kapható, hazai ízlésnek megfelelő (fehér TV) paprikák jelentős részét magyar vetőmagból termeltetik Észak-Afrikában
- tájékoztatta az Agrárszektort a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság. Hozzátették, az étkezési paprikára vonatkozó forgalmazási minőség szabvány (EU 2023/2429 rendelet) egyértelműen meghatározza, hogy a címkén a származási országot fel kell tüntetni, az pedig az az ország, ahol a paprikát megtermelték. Étkezési paprika esetében kötelező még a származási ország és a csomagoló neve és címe mellett a minőségi osztály és a méret feltüntetése is. Ugyanakkor a kötelező feltüntetéseken felül további adatok ráírhatók a címkére, de kizárólag úgy, hogy az ne tévessze meg a vásárlót.
Minden zöldség-gyümölcs termékre vonatkozóan: a címkén a feladó vagy csomagoló neve és címe mellett a származási ország feltüntetése kötelező, ezen kívül a már említett rendeletben meghatározott, specifikus szabvánnyal rendelkező termékek (alma, körte, őszibarack, nektarin, szamóca, csemegeszőlő, citrusfélék, kivi, paprika, paradicsom, saláta) esetében a minőségi osztályt is kötelező a címkén feltüntetni, kötelező továbbá a termékre vonatkozó szabvány által meghatározott egyéb adat (pl. fajta, méret stb.) feltüntetése.