Az ún. multiszenzoros repülési kampány keretében sor került hiperspektrális felvételezésre (amellyel a vegetációról visszaverődő fény elemzésével a növénytársulások, fajok területileg elkülöníthetővé válnak); nagy részletgazdagságú digitális mérőkamerás felvételezésre (látható és közeli-infra tartományban); valamint légi lézerszkenneres letapogatásra, ennek során a felmérésre került terület pontos háromdimenziós mását kapjuk. A technológia nagy előnye továbbá, hogy az árterületen jellemző sűrű vegetáció alól is kapunk információt a terepviszonyokról.
A két repülőgéppel végrehajtott, nagyjából 10 órányi repülési kampány során több mint 300 km2 terület került felmérésre, az így előállított adatbázis mérete meghaladja az 1 Tb-ot. A hatalmas adatmennyiség feldolgozása és az azokban rejlő információtartalom kinyerése a Károly Róbert Főiskolán korábban beszerzésre került szuperszámítógép hatalmas számítókapacitásának, valamint a rendelkezésre álló legkorszerűbb feldolgozó szoftvereknek köszönhetően nagy ütemben jelenleg is tart. Az előállított távérzékelt adatok együttes felhasználásával előállított részletes vegetáció térkép, digitális felszín- és terepmodell, mederszelvény adatok, valamint elöntés szimulációs modell nagy szerepet játszhat az árvízi kockázat hatékonyabb értékelésében és csökkentésében.
A beruházás forrásainak megteremtéséhez a Károly Róbert Főiskola mint vezető partner a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében 211 200 EUR támogatást nyert. (Ebből ERFA-támogatás: 185 130 EUR, Kormányzati társfinanszírozás: 31 680 EUR)
Vezető partner: Károly Róbert Főiskola, Gyöngyös
Külföldi partner: Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik,
Odštepný závod Banská Bystrica
További partnerek: Észak-Magyarországi Vízügyi Igazgatóság
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
3D terepmodell a Sajó-völgyről közeli-infra színtartományban megjelenített hiperspektrális felvétellel