Jó lesz vigyázni: ami szerdán történhet itthon, olyan még nem volt idén

Jó lesz vigyázni: ami szerdán történhet itthon, olyan még nem volt idén

agrarszektor.hu
Április 16-án erős lesz az UV-sugárzás Magyarországon. Ezért a fokozottan és a közepesen érzékeny bőrűeknek ajánlott lesz a bőrvédelem, ha sokáig tartózkodnak a szabadban. 

A keddi felhős, borongós, sokfelé esős időt egy naposabb szerda követi. A hét harmadik napján felhők alig lesznek az égen, így a napsugarak kifejthetik hatásukat. Ezért szerdán 23 és 28 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk a délutáni órákban. Ugyanakkor a szabadban oda kell figyelnünk bőrünk megfelelő védelmére, ugyanis 11 és 15 óra között az UV-sugárzás többfelé erős lesz, azaz meghaladhatja az 5-ös értéket - írta meg az Időkép.hu.

Emiatt a fokozottan érzékeny bőrűeknek már feltétlenül, de a közepesen érzékeny bőrűek esetében is ajánlott lesz a bőrvédelem. Csütörtökön a naposasbb északkeleti és keleti tájakon lehet erős az UV-sugárzás a déli órákban.

Címlapkép forrása: Getty Images
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Portfolio Agrárium 2025
A tavasz meghatározó agrárgazdasági eseménye
EZT OLVASTAD MÁR?