Évek óta nem látott hideg érte el Magyarországot: felkészültünk erre?

Évek óta nem látott hideg érte el Magyarországot: felkészültünk erre?

agrarszektor.hu
A tél egyik legfagyosabb éjszakáján ismét -20 fokos fagyot mértek, de nyugaton és a hegyekben ennél jóval enyhébb volt az idő. A fagy lassan enged a szorításából, a hét második felében lassú enyhülés kezdődik.

Ma reggel is egy mélyhűtőben érezhetjük magunkat, hisz az idei tél egyik leghidegebb éjszakáján vagyunk túl. Az ország északi, északkeleti részén, különösen a derültebb területeken több helyen csökkent -15 fok alá a hőmérséklet, a leghidegebbet pedig Szabolcsbákán mértük, ahol  -20,4 fok volt minimum. Ilyen hideget utoljára múlt hét kedden mértek. A dobogó második és harmadik fokára Ajak -19,4, Zabar -18,8 fokkal került fel, velük együtt több mint ötven mérőpontunkon fordult elő -15 fok alatti érték. - írja az Időkép.

Az ország "enyhébbik" része a Nyugat-Dunántúl volt -10, -5 fok közötti fagyokkal. A rendkívül erős inverziónak köszönhetően azonban Mátraszentistvánon mértük a legmagasabb minimum-hőmérsékletet -4,2 fokot. Az erős inverzió óriási, 18 fokos hőmérsékleti kontrasztot is okozott kora reggel északkeleten: Mátraszentistván -2,1 fokkal a legmelegebb, Szabolcsbáka -20,4 fokkal pedig az ország leghidegebb pontjának számított. A fagy lassan enged a szorításából, a hét második felében lassú enyhülés kezdődik.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Portfolio Agrárium 2025
A tavasz meghatározó agrárgazdasági eseménye
EZT OLVASTAD MÁR?
AgroNapló  |  2026. január 21. 11:28