Péntek estig leeshet pár centiméter hó az ország déli részén. Jellemzően 0-3 centiméter várható csak, de több helyen is kifehéredhet ma a táj.

Péntek estig leeshet pár centiméter hó az ország déli részén. Jellemzően 0-3 centiméter várható csak, de több helyen is kifehéredhet ma a táj.



Visszakacsintott a tél északkeletre, érkezik pár centiméter friss hó a térségbe péntekig.

A Dunántúl nyugati területein ma reggelre -15 fok körüli vagy akár alatti hőmérsékletek előfordulhatnak.

Lassanként elhagyja térségünket a kiadós havazást okozó mediterrán ciklon, de este dél felől a keleti tájakat újabb csapadékzóna éri el.

Érkezik a havazás második hulláma Magyarországra, sokfelé újabb 10-15 centivel gyarapodhat a hóréteg.

Két megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki keddre havazás veszélye miatt.

Északnyugat felől egy melegfront húzódik fölénk, amely előbb északnyugaton, majd egyre többfelé a Dunántúlon és a középső tájakon okozhat hózáporokat.

Az elmúlt 150 év vízrendezési gyakorlata jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy hazánk fokozatosan elveszítette természetes vízgazdagságát.
A holland és belga hajtatási idény elején igen ritkán lehet látni ilyen magas árakat.
Számottevő megmaradó hóra egyelőre az ország északi, északkeleti felén számítunk, itt kisebb körzetekben akár 5-10-15 centit meghaladó hó is hullha.
A legeltetéses állattartás visszaszorulásával, közel teljes megszűntével olyan cserjésedési folyamatok indultak el, melyek már középtávon fenyegetik a fáslegelőket.
Vastag hótakaró sehol sem fog kialakulni, holnap pedig mindenhol eltűnik a fehérség.