Korszerű talajmintavevőink a rendkívül precíz műholdas helyzet-meghatározó rendszerrel kombinálna (GPS) garancia a pontos mintavételre. Napi akár 1000 hektárt meghaladó terület teljesítményünk lehetővé teszi, hogy a megrendeléseket gyorsan teljesítsük, így a szaktanács időben a gazdálkodó rendelkezésére áll.
A műtrágyázási javaslat mellet a GPS rendszer előnyeit kihasználva a mintázott terület talajtulajdonságait bemutató térképeket is a gazdálkodó rendelkezésére bocsátjuk, ami tovább segítheti az okszerű műtrágyázás megvalósítását (Precíziós tápanyag-kijuttatás).
2 ok, amiért érdemes igénybe venni a szolgáltatásainkat:
1. Nitrát érzékeny területen gazdálkodónak kötelező a talajvizsgálat!
Az 59/2008 (IV.29.) FVM rendelet alapján az MVH ellenőrizni fogja a nitrát-érzékeny területen gazdálkodóknál a vonatkozó szabályok betartását. Különös figyelmet fognak fordítani a talajvizsgálati eredmények meglétére, ugyanis ezeken a területeken a műtrágya felhasználás feltétele az 5 évnél nem régebbi talajvizsgálati eredmény és erre alapozott tápanyag-gazdálkodási terv. Előzze meg a szankciókat, rendelje meg a mintavételi és szaktanácsadási szolgáltatást.
2. Ha csak egyszerűen hatékonyan szeretne műtrágyázni!
Nem is kérdés, hogy megéri hektáronként azt a néhány száz forintot beruházni, hiszen az okszerű műtrágyázással optimalizálhatja a műtrágya felhasználását (felhasznált műtrágya mennyiségét és ami még fontosabb NPK arányát!), növelheti a termés mennyiségét és minőségét, javíthat a termésbiztonságon és nem utolsó sorban eleget tesz a jogszabályi előírásoknak is.
Bővülő szolgáltatásaink!
Cégünk tevékenységi köre jelentős mértékben bővült, ezáltal még szélesebb körben tudunk partnereink rendelkezésére állni. Vállaljuk talajvédelmi tervek készítését öntözéshez, humuszmentéshez, hígtrágya kijuttatáshoz, gyümölcstelepítéshez, szennyvíz, szennyvíziszap felhasználáshoz.
Termékpalettánk!
A 2012-es évtől cégünk a következő termékek, eszközök forgalmazását kezdte el: meteorológiai mérőkészülékek, sorvezetők, gabonanedvesség-mérők. Weboldalunkon részletes leírást talál készülékeinkről.
Szolgáltatásaink, eszközeink együttes megrendelése esetén érdeklődjön célzott, személyre szabott árainkról!
Miért fontos a szakszerű mintavétel?
A talaj állapotának részletes ismerete nélkül nem lehet hatékonyan műtrágyázni, ezért fontos a szakszerű mintavételezés. Mintavételkor 1 kg talajmintával több tíz tonna talaj állapotát próbáljuk jellemezni, ezért fontos hogy a minták a terület gyökérzónáját jól reprezentálják, állandó mélységből, a lehető legtöbb helyről származzanak. A pontos mintavétel érdekében a talajmintavételt terepjárókra szerelt speciális automata mintavevőkkel végezzük, amelyekkel folyamatosan betartható az előírt mintavételi mélység, és a reprezentativitás alap követelménye a nagy pontminta szám (1 átlagminta 25-30 pontmintából tevődik össze), amelyet egységeinkbe szerelt digitális leszúrás számlálókkal is kontrollálunk. A gépi mintavételi technológiával nagy pontosságot és területteljesítményt tudunk elérni.
Berendezéseink maximális mintavételi mélysége 60 cm, ami lehetővé teszi az általános szántóföldi talaj mintavételezésen túl speciális mintavételi feladatok ellátását is, mint pl. a kora tavaszi ásványi nitrogén (N-min) vagy ásványi kén (S-min) vizsgálat. Ezen vizsgálatok adatai alapján pontos fejtrágyázási szaktanácsot tudunk adni búza, sörárpa, és repce termesztők számára.
A mintavétel lépései
Munkánk során először a tábla GPS terület felmérését végezzük el, majd a helyszínen, részletesen megismerve a tábla viszonyait, térinformatikai (GIS) programunk segítségével talaj-mintavételi tervet készítünk. A kijelölt mintavételi útvonalakon a navigálást és a táblafelmérést a mintavevőkre szerelt GPS navigációs egységgel végezzük, melynek segítségével a helyszíni felmérések alapján kijelölt mintavételi egységek néhány méteres pontossággal felkereshetők. Az adatokat térinformatikai adatbázisunkban is rögzítjük, így a későbbiekben ugyanazon helyekről tudjuk a következő mintavételt is elvégezni, ezzel rendkívül pontos képet kaphatunk a tábla tápanyag-ellátottságában bekövetkezett változásokról.
A mintákat a legrövidebb időn belül akkreditált laboratóriumba szállítjuk. Onnan a talajvizsgálati eredmények hozzánk érkeznek, ezek alapján és a Gazdálkodó által megadott vetésterv adatok alapján készítjük el a tervezett kultúra igényeinek megfelelő tápanyag-utánpótlási javaslatot Megrendelőinknek a szaktanács mellé pontos, a vizsgált talaj-tulajdonságokat ábrázoló térképeket is biztosítunk. Térinformatikai (GIS) programunkkal igény szerint differenciált műtrágya-kijuttatásra alkalmas kezeléstérképet is készítünk, akár a táblán belül differenciált tápanyag-utánpótlás is megvalósítható (Precíziós Gazdálkodás).
A vizsgálandó terület határainak feltérképezése után a számítógép kijelöli a mintavételi pontokat amelyet a GPS rendszer segítségével a mintavevő autó pontosan követ. A minták akkreditált laboratóriumban (SGS, Svájc) történő analízise után készül el a műtrágyázási szaktanács, kiegészítve a terület tápanyag szolgáltató képességét (N+P+K) bemutató térképekkel.
Elérhetőség: Mizik Zsolt
Telefon: (+36 30) 68 33 694
E-mail: zsolt.mizik@agroforce.hu
www.agroforce.hu