
Meglepő dolog derült ki a C-vitaminról: ezt sokan nem is sejtik
100 gramm narancs vagy 100 ml narancslé elfogyasztása jelentősen hozzájárulhat a napi C-vitamin bevitelhez.
A Müthing DEMO TOUR harci állomásán jártunk Renczes Miklós gazdaságában. Megmutatjuk, hogy a Müthing Farmer mulcsozója milyen hatékonyan aprítja és teríti szét az álló kukoricát.
A gép előnye, hogy nem húzza össze a zúzalékot, az egyedi aprítás és szártömeg elvezetés miatt a szabadalmaztatott állókéseknek köszönhetően jobb és hatékonyabb a szárzúzás. A dupla spirálrotorral energiát takaríthatunk meg, az energiaelnyelő szerszámrögzítés miatt a törések száma rendkívül alacsony.
#agronaplo #agriculture #mezőgazdaság #kukorica @agronaplodigital


100 gramm narancs vagy 100 ml narancslé elfogyasztása jelentősen hozzájárulhat a napi C-vitamin bevitelhez.
Eső, havazás, köd és szél is várható a hétvége folyamán Magyarországon, érdemes lesz készülni.
Azok is jogosultak az átlagosan 30 százalékos többletfogyasztás kompenzációjára, akik nem gázzal vagy távfűtéssel fűtenek, hanem villamos energiát használnak.
Míg régen a nádaratás a vidéki élet egyik legfontosabb téli munkája volt, ma már inkább természetvédelmi és fenntartási feladat.
Decemberben 333 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, a kivitel volumene 3,8%-kal, a behozatalé 7,9%-kal magasabb volt az előző év azonos időszakinál.