
Meglepő dolog derült ki a C-vitaminról: ezt sokan nem is sejtik
100 gramm narancs vagy 100 ml narancslé elfogyasztása jelentősen hozzájárulhat a napi C-vitamin bevitelhez.
2019.
A Syngenta Interra Farm Hálózatának magyar állomásán, a dióskáli Plótár családi gazdaságban tartott bemutatón elhangzott: a gazdálkodók felelős növényvédő szer használattal is sokat tehetnek a környezet megóvása érdekében. Nagy kockázatot jelentenek a pontszerű, azaz kisebb területen keletkező szennyezések, amelyek belekerülhetnek a terület vízgyűjtő rendszerébe, felszíni vizeibe és a talajvízbe. Ezt csökkenthetik, ha permetező gépeik külső-belső tisztítását olyan helyes és módon végzik, hogy utána a mosóvizet biztonságosan össze lehessen gyűjteni.
#agronaplo #agriculture #mezőgazdaság #syngenta


100 gramm narancs vagy 100 ml narancslé elfogyasztása jelentősen hozzájárulhat a napi C-vitamin bevitelhez.
Eső, havazás, köd és szél is várható a hétvége folyamán Magyarországon, érdemes lesz készülni.
Azok is jogosultak az átlagosan 30 százalékos többletfogyasztás kompenzációjára, akik nem gázzal vagy távfűtéssel fűtenek, hanem villamos energiát használnak.
Míg régen a nádaratás a vidéki élet egyik legfontosabb téli munkája volt, ma már inkább természetvédelmi és fenntartási feladat.
Decemberben 333 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, a kivitel volumene 3,8%-kal, a behozatalé 7,9%-kal magasabb volt az előző év azonos időszakinál.