Ha szereted a csemegekukoricát, erre mindenképp figyelj vásárláskor
A NAK arra ösztönzi a fogyasztókat, hogy csemegekukoricát közvetlenül termelőktől vagy megbízható forrásokból szerezzenek be.
A NAK arra ösztönzi a fogyasztókat, hogy csemegekukoricát közvetlenül termelőktől vagy megbízható forrásokból szerezzenek be.
Együttműködési megállapodást kötött az Agrárkamara és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem.
Közel 300 ezer gazdálkodónak nyújt tagdíjkedvezményt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
A digitális megoldásokat és precíziós szolgáltatásokat összefoglaló platform indul a NAK oldalán.
Idén új célterülettel bővül a hungarikum pályázati felhívás, érdemes lesz résen lenni.
A NAK erdészeti szakértői segítik a Vas vármegyei erdőtűzben érintett erdőtulajdonosokat, erdőgazdálkodókat.
Új kiadvánnyal segít eligazodni a földforgalmi szabályok között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Az Agrárkamara új eszközével a magyar termelők könnyedén kiszámíthatják növényeik szükséges tápanyagigényeit.
Agrártárgyú törvények módosulnak 2025. január 1-től - elfogadta az Országgyűlés az erről szóló törvényjavaslatot.
Szorosabbra fűzi együttműködését a két szervezet az agráriumot illető jogi kérdések ügyében.
A következő években jelentős növekedésre lesz szükség az öntözés alá vont mezőgazdasági területeket illetően.
Kiderült, ki veszi át a minisztériumnál az Agrárkamara elnökévé választott Papp Zsolt György helyét.
Az Agrárminisztérium a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal közösen 2019-ben hozta létre a KMÉ védjegyet.
A legnagyobb olasz agrár-érdekképviselettel tárgyalt a MAGOSZ és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Komoly gondokat okoznak a gazdáknak a vadak, sok termelő tehetetlen azonban itthon.
A NAK saját behajtó céget alapít a vadkárok kifizetésére, a vadásztársaságok szerint jó részük ellehetetlenülhet a fizetési kötelezettség miatt.
A Portfolio Checklist november 29-i adását a Portfolio Agrárszektor 2023 konferencián rögzítették Siófokon.

A kártevők mellett újonnan megjelenő gyomfajok, a gyomirtási technológiák folyamatos változása és a mikotoxin-szennyezés is nehezíti a kukoricatermesztést.
A fagy- és aszálykár, valamint a sertéspiaci túlkínálat ellensúlyozása érdekében újabb eszközzel segítik a gazdálkodókat.
Hidegpárna uralja hazánk időjárását, így a legtöbb helyen marad a szürke idő továbbra is.
Hidegleszakadás zajlik hazánktól keletre, itthon viszont továbbra sincs nyoma a télnek.
Kritériumokat elérő (nagy területen tartósan sűrű) köd valószínű szombaton a Dunántúlon.