MENÜ

Pr

Szakfolyóirat > 2018/10 > Pr Biomin antibiotikum-rezisztencia baromfi

Csökkentsük az antibiotikumok használatát baromfiban, ivóvízben adagolható természetes kiegészítőkkel

Egyre gyakrabban találnak gyógyszerekre multi-rezisztens kórokozókat az állattenyésztésben, így folyamatosan nő a piaci igény az antibiotikum-felhasználás csökkentésére, melynek fő mozgatója a rezisztencia megszüntetése és nem az állati termékekbe való antibiotikum átjutás.

Szakfolyóirat > 2018/10 > Pr BASF AgCelence innováció

Innováció a BASF-től

EGY SIKERES VÁLLALAT SZÁMÁRA ELENGEDHETELEN A FOLYAMATOS FEJLŐDÉS, ÚJ PIACOK MEGHÓDÍTÁSA, INNOVATÍV TERMÉKEK ÉS SZOLGÁLTATÁSOK FEJLESZTÉSE. MÉG A VILÁG VEZETŐ VEGYIPARI VÁLLALATA IS AZON DOLGOZIK NAP MINT NAP, HOGY MÉG TÖBBET NYÚJTHASSON ÜGYFELEI SZÁMÁRA.

Szakfolyóirat > 2018/10 > Pr Dow AgroSciences Metkon 60 szárrák

Metkon 60 - Dupla hatóanyag-tartalom – dupla biztonság

Magyarországon a kontinentális klímára jellemző őszi/téli időjárás miatt nem elhanyagolható, hogy milyen fejlettségű repceállományt sikerül kinevelnünk az ősz során, és tavaszra négyzetméterenként milyen növényi tőszám alakul ki.Éppen ezért a regulátorok és a gombaölő szerek őszi kijuttatása a jelenkori repcetermesztés okszerű feladata. 

Szakfolyóirat > 2018/10 > Pr Kukorica kukoricafeldolgozás izocukor

Rekordközeli kukoricatermés várható idén

A kukorica az elmúlt években nagyon jól szerepelt, több évben is rekordmennyiségű termés született. Az idei nyár időjárása, a nagy mennyiségű csapadék és az ezt követő jelentős mértékű napsütés ismét kedvezően hatott a hazai kukorica-termesztésre, így a gazdák számára a gabona betakarítása a megszokottnál lényegesen korábban kezdődött idén. A várható magyar és nemzetközi kukorica termésátlagról, a piaci árak alakulásáról beszélgettünk Reng Zoltánnal, az Európa-szinten elismert kukoricafeldolgozó vállalat, a Hungrana Kft. vezérigazgatójával.

Szakfolyóirat > 2018/10 > Pr Őszi búza tápanyag-ellátás Tápanyag

Rendszerben gondolkodjunk!

A növények fejlődéséhez szükséges ásványi anyagokat az őszi búza – hasonlóan a többi termesztett növényhez – a talajból veszi fel. Kedvezőtlen környezeti körülmények esetén ez a felvétel gyakran gátolt. Az ilyenkor jelentkező időszakos tápanyaghiány megszüntetésére használhatók a különféle levéltrágyák.