A mezőgazdasági termelés eredményessége és hatékonysága megköveteli az újítások alkalmazását. Az innovatív formulációval rendelkező és nagyhatású hatóanyagot tartalmazó N-Lock készítmény a magas termést a hatékonysággal párosítja.
Lezárultak a 2016. évi termelői versenyek, és az RAGT hibridek is ott voltak az élmezőnyben. A Magyar Kukorica Klub Termésversenyében a MEXINI-vel induló öt termelő közül hárman vehettek át díjat a díjátadón. Az RAGT Termelői Versenyben pedig 4 különböző kukoricahibriddel is nyerni lehetett.
A baktériumos talajoltó készítmények használata ma már része a korszerű, fenntartható növénytermesztési technológiáknak, és ezalól a borsó sem kivétel! A BIOFIL baktérium készítmények az egyetlen olyan talajoltó termékcsalád, amely kifejezetten talaj- és növényspecifikus termékekkel is rendelkezik. A BIOFIL Borsó talajoltó termékkel kapcsolatban – két év szántóföldi tapasztalat alapján – kijelenthető, hogy a felhasználó gazdák kivétel nélkül elégedettek a készítménnyel. Jelentős terméstöbbletről, jó minőségről és egészséges, szép növényállományról szólnak a beszámolók.
Az AGRO-BÉKÉS Kft. bejelentette, hogy hazánk kizárólagos CASE IH forgalmazójává vált. A CASE IH traktorokat, kombájnokat, bálázókat és rakodógépeket gyártó CNH Industrial megszüntette az eddigi kétszereplős magyarországi CASE IH piacot, és az AGRO-BÉKÉS Kft-re bízta a márka hazai képviseletét, így 2017. január 1-től kizárólag a békéscsabai központú vállalaté a CASE IH gépek kereskedelmi joga.
A kedvező időjárású 2016-os esztendőben az országos vetésterületen értékadó növényfajok kivétel nélkül csúcstermést adtak. A természeti adottságok ily mértékű kiaknázása arra bizonyíték, hogy Magyarországon a szántóföldi növények termesztéstechnológiája magas szintet ért el. Azonban a kiemelkedő terméshez elengedhetetlen a biológiai háttér, az alkalmazott hibridek használati értéke is.
A permetezőfúvókák kiválasztásakor tekintettel kell lennünk a felhasznált növényvédő szer hatásmechanizmusára, a termesztett- és gyomnövények fejlettségi állapotára, az időjárási körülményekre, illetve a permetezőgép tulajdonságaiból adódó lehetőségekre. Cikkünkben a már sokszor bizonyított, ügyfeleink által megelégedéssel használt típusok, illetve a még kevésbé ismert, de figyelemre méltó új modellek ajánlásait olvashatják. Tartsák szem előtt javaslatainkat a következő permetezési időszakban!
43A nagy széltippan (Apera spicaventi) a búzákat fertőző egyszikű gyomnövények közül a legelterjedtebb. Magyarországon 220 ezer ha az általa fertőzött terület nagysága. A 2008. évben lezárult országos gyomfelvételezés adatai alapján a 3. leggyakoribb gyomnövényünk, fertőzöttsége megkétszereződött (0,9%-ról 1,8%-ra). Az egyszikű gabonagyomok közül gazdasági kárt okoz még a héla zab (Avena fatua), a parlagi ecsetpázsit (Alopecurus myosuroides), de a különféle rozsnok fajok (Bromus spp.) is terjednek (az elmúlt 10 évben több mint háromszorosára).
A szemenkénti vetőgépek egyenletes tőtávolság mellett helyezik a vetőmagot a talajba. Mégis sokszor látni, hogy az állományok nem egyenletesen kelnek. Mi lehet ennek az oka?
Az elmúlt évek szélsőséges időjárása ellenére a napraforgó biztosan tartja a helyét a magyar mezőgazdaságban. A folyamatos piaci igény a napraforgóolaj iránt és a fő konkurens növény, a kukoricával szembeni szárazságtolerancia-előny miatt 2016-ban közel 680.000 ha-on vetettek napraforgót Magyarországon.
A hazai szójatermesztés 200 éves múltjának tiszteletére a Sumi Agro Hungary Kft. munkatársai tisztelettel meghívják Önt egy egyedülállóan innovatív szántóföldi bemutatóra „A szója gyomirtásának jelenlegi lehetőségei és jövőképe” tárgyában.
„Növénykondicionálás és növénytáplálás” – a Huminisz Kft. jelmondatával, szakmai koncepciójával tesz hitet amellett, hogy a két terület nem választható el egymástól, illetve a növénytáplálás hatékonysága, hatásfoka stabilan jobb, ha a növények élettani folyamatai az adott körülményekkel összhangban és a működésükben zavart okozó abiotikus stresszhatásoktól mentesen zajlanak.
2007 óta kerülnek beállításra a Gabonatermesztők Országos Szövetsége (GOSZ) és a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VSZT) által szervezett kukorica posztregisztrációs kísérletek. A kísérleteket a NÉBIH állomásokon vetik el, az állami szerv szakmai gondozása mellett. A kísérleti rendszerben szereplő hibrideket a vetést megelőzően közjegyző jelenléte mellett kódolják, így ezután senki nem tudja, hogy egy adott parcellán konkrétan melyik hibrid szerepel. A betakarítási eredmények után kerülnek újra visszakódolásra a fajták.
Januárban ismét megnyitja kapuit Magyarország agráripari csúcsrendezvénye, az AgrárgépShow. Az AXIÁL Kft. 2017-ben is a legnagyobb kiállítóként szívvel, lélekkel mutatja be termékeit és szolgáltatásait 5000 négyzetméteren a Hungexpo D pavilonjában.
Húsz éves múltra tekint vissza a magyar agrárium egyik meghatározó vállalkozása: kis garázscégként kezdték, mára országosan elismert céggé váltak. A Tolna megyei Agro-Tipp Kft. 1996-ban kezdte meg működését, és egészen 2011 őszéig kizárólag mezőgazdasági gépalkatrészek forgalmazása jelentette a cég fő profilját. A magyar munkagép alkatrészek értékesítését egy szekszárdi, bérelt telephelyen kezdték, majd három évvel később, 1999-ben megvásárolták első telephelyüket, szintén Szekszárdon. Akkor még egy 150 négyzetméteres raktárban és irodában dolgoztak.