MENÜ

Pr

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr hibrid Pioneer gazdák

„PIONEER-OS TANYÁTÓL” A MEDOVARSZKI FARMIG

Békéscsabától 2 km-re a 47-es főút mellett elhaladva sokak szeme megakad egy tanyán, melyről nem is gondolnák, hogy ott állattenyésztés és mezőgazdasági munka folyik. Sokkal inkább nyaralónak nézné a felületes szemlélődő ezt a farmot. Ezzel szemben nagyon sok munka, céltudatosság és maximális igényesség alkotta a farmot. Kérem, tekintsenek bele a Medovarszki Farm történelmébe, érdemes…

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr Agriflex bálafólia Manuli Stretch

A már jól ismert AGRIFLEX bálafólia javasolt felhasználása

AGRIFLEX®STRETCH FÓLIA KÖRBÁLÁZÁSHOZ A szálastakarmányok betakarításának szezonja nagy munkával indult a sok csapadék miatt. 
Annak érdekében, hogy a legjobb minőségű takarmányt biztosítsuk, kifogástalan bálacsomagolás szükséges. A Manuli Stretch Magyarország Kft. gyára 12 hónapos garanciát vállal a termékek minőségére, amennyiben a bálázó fólia felhasználása azoknak a feltételeknek megfelelően történik, melyet az alábbiakban megoszt a kedves olvasókkal.

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr műtrágya Terméshozam Titán

A titán hatása a növényekre

A titán az átmeneti fémek közé tartozó kémiai elem, pozitív hatását a növényekre Pais professzor is vizsgálta Magyarországon. Ez az elem nagy mennyiségben van jelen a talajban. A földkéreg felületi rétegének átlagos titántartalma 0,33%, tehát jó néhányszor magasabb, mint a cink-, illetve mangántartalom. Sajnos azonban a földben rejlő titán többsége a növények számára nem elérhető.

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr hibrid Dekalb DK

DK EXstorm Elemi erő

A tavalyi évben bevezetett hibridünket több, mint 300 termelő választotta az előző vetési szezonban. Minden 5. elkötelezett repcetermelő vetett a DK EXSTORM hibridünkből. Kérdezze meg gazdatársait, mi a véleményük a hibridről!

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr sertés Biomin Mycofix

Mikor gyanakodjunk mikotoxin-problémára sertéseknél?

A korábbi évek súlyos mikotoxin-problémái miatt (korábban a DON és a Zearalenon, mostanában az aflatoxin) nagyon sok sertéstartó elkezdte használni a különböző mikotoxin ellenes készítményeket. Vannak, akik folyamatosan használják azóta is, azonban sokan abbahagyták, mert vagy nem lehetett kimutatni a takarmányból a mikotoxinokat, vagy alacsony kimutathatósági szint mellett nem jelentkeztek súlyos tünetek. 

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr RAPOOL Visby Sherpa

Nagy termés, könnyű aratás

A repce betakarításának teljesítményét 10%-ban a fajta és 30%-ban a kombájn vezetője határozza meg (Semmler, Agrartraining 2011). Az állományok betakaríthatóságát több tényező is befolyásolja, melyek közül néhányat a termelő maga is befolyásolhat annak érdekében, hogy a nagy termés egy gyors, akadálymentes és gazdaságos kombájnolással párosuljon.

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr repce RAPOOL káposztarepce

RAPOOL: Clearfield repcében is az élen

Az őszi káposztarepce hozamának emelkedése párhuzamos a hibridnemesítés fejlődésével. Hosszú távú trendek alapján évente 60-80 kg a hektáronkénti hozamnövekedés átlagos mértéke. Ennek több mint 50%-át a nemesítők biztosítják új hibridjeikkel, melyek a nagyobb termőképesség és termésbiztonság mellett magasabb olajtartalommal és megbízhatóbb betegség-ellenállósággal is rendelkeznek.

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr Napraforgó Atonik

Segítség a 4 tonnás terméshez - Atonik napraforgóban

A termesztési költségek növekedésével a biztos megtérüléshez egyre magasabb termésátlagokat kell megcélozni a szántóföldi növénytermesztésben. Nincs ez másképpen a napraforgó esetében sem. Egyre többször hallani, hogy a technológia összeállításánál cél a 4 tonna feletti termésátlag elérése. Ehhez már sok tényező adott, a modern talajművelő eszközöktől kezdve a nagy termőképességű fajtákon át a hatékony növényvédő szerekig. Nyugodtan elmondhatjuk, hogy komoly fejlődésen ment keresztül az elmúlt években a napraforgó termesztéstechnológia. Vannak azonban területek, ahol még mindig van lehetőség a technológia fejlesztésére. Melyek is ezek, és hol van az Atonik helye ezekben?

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr Gazda Gazdálkodás Program

Termőhelyre adaptált tápanyag-gazdálkodás

Az európai uniós nitrát irányelv szerint, mely a vizek védelmét szolgálja, Magyarországon is megtörtént a nitrátérzékeny területek felülvizsgálata, bővítése, mely így az ország területének mintegy 69 százalékát teszi ki. A módosítás értelmében 2014. szeptember 1-től a nitrátérzékeny területen gazdálkodónak rendelkeznie kell öt évnél nem régebbi talajvizsgálati eredménnyel.

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr hibrid olajtartalom Bayer Seeds

Újdonságok a Bayer Seeds-től

A mezőgazdaság a természetnek legkitettebb gazdasági ágak közé tartozik. Különösen igaz ez az olyan éghajlati adottságú országokban, mint Magyarország, ahol két zóna találkozik. Az elmúlt őszi-téli időszak leginkább atlanti-óceáni klímára emlékeztetett bennünket, míg a korán érkező tavasz száraz volt és meleg, ami viszont a szélsőségesen kontinentális klímára jellemző. Az ilyen helyzetekben különösen nagy értéke van a hatékonyságot, biztonságot növelő innovációnak.

Szakfolyóirat > 2014/06 > Pr Bayer Yunta Quattro Lamardor

Védelem az első naptól - Bayer csávával sose kerül csávába

A vetőmag a növénytermesztés legértékesebb eleme, az egyetlen, mely – genetikai anyagának és hatalmas energiatartalékának köszönhetően – új növény létrehozására képes. Ugyanakkor ez a hatalmas tudású élőlény önmagában teljesen védtelen, s épp összetétele miatt a károsítók számára nagyon vonzó célpontot jelent. A gazdaságos termesztés érdekében technológiánkkal magas termésátlagra kell törekednünk. Ehhez fontos, hogy az elvetett vetőmag nagy részéből egészséges, életképes utód fejlődjön. A magot és a csírázó növényt károsító kórokozók spórái a talajban, a vetőmagban vagy annak felületén találhatók. A maggal és talajból terjedő betegségek és a korai rovarkártevők ellen leghatékonyabban csávázással védekezhetünk, mely a legcélzottabb és fenntartható növényvédelmi eljárás.