MENÜ

Pr

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr műtrágya termés termőföld

A legjobb befektetés a Genezis mûtrágya!

Gazdaságosan termelni, ez minden gazdálkodó legfõbb célja. Nagy termésátlagok eléréséhez elengedhetetlen az okszerû tápanyag-visszapótlás, ezen belül a hatékony mûtrágyázás. Jelen piaci viszonyok között, amikor az õszi búza felvásárlási ára 67-77 ezer Ft/t, a kukoricáé 58 ezer Ft/t, akár több százezer forint nyereség is elérhetõ hektáronként a Genezis Mûtrágyázási Technológia használatával! A rendszer a Magyar Tudományos Akadémia Talajtani és Agrokémiai Kutatóintézetének (MTA-TAKI) fejlesztésén, a ProPlantán alapszik, ezzel téve hatékonnyá a Genezis Mûtrágyázási Technológiát.

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr talajjavító Organit Vitapol

A Vitapol

A huminanyagok, /huminsavak, fulvosavak/ a növényi eredetû biomassza évezredes bomlási folyamataiban keletkeznek (növény, tõzeg, lignit, barnaszén, feketeszén, gyémánt). A természetes huminsav és fulvosav legalább 70 féle ásványi anyagot tartalmaz önmagában és mindezeket felvehetõ, biológiailag hasznosítható formában. Érdemes megjegyezni, hogy a világ legjobb minõségû, legtisztább huminanyag lerakódása Magyarországon található.  

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr virágzás Atonik csírázás

Atonik - Megkérdeztük a felhasználókat III.

Sorozatunk elérkezett következõ állomásához, ahol cikkíróink az Atonik meggy kultúrában való felhasználásának tapasztalatairól számolnak be. A korábbiakban az ATONIK repcében való alkalmazását tárgyaltuk, ahol fõként a készítmény stressz oldó hatásának eredményeit láthattuk. Ez ahatás elsõsorban a növény életfolyamatainak „felpörgetésén” keresztül valósul meg.  

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr Kukorica termés gyomirtás

Egy menetben is megoldható a gyomirtás

A vegyszeres gyomirtás eredményessége érdekében minden kukoricatáblában rendszeresen figyelni kell a gyomok fajösszetételét, és célszerû elvégezni a gyomfelvételezést. Közben arról sem szabad elfeledkezni, hogy amíg a kukorica levélzetének árnyékoló hatása a gyomok csírázását és fejlõdését nem akadályozza, különféle eszközökkel gondoskodnunk kell az állomány gyommentességérõl. A gyomirtás kritikus idõpontját több tényezõ együttes hatása alakítja ki. Ez az idõszak - évjárattól és gyomösszetételtõl függõen – például a kakaslábfû esetében a kukorica kelését követõ 6-8 hétre tehetõ. Ma, amikor a szerválaszték ugyancsak széles, érdemes körülnézni a növényvédõ szer piacon, hogy a cégek milyen technológiákat és készítményeket kínálnak.

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr Kukorica Vetés Napraforgó

Itt a tavasz! - Kukorica és napraforgó

Mint minden évben, a tavaszi kultúrák vetése elõtt érdemes végiggondolni az elmúlt tél idõjárását és az emiatt kialakult adottságokat. A kukorica és a napraforgó vetésére sok helyen rányomja a bélyegét, hogy a vetendõ területek egy része a tél során vízben állt, vagy maximálisan telített volt vízzel.  

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr Gép erőgép Krone

Krone kaszák szezon elõtti, tavaszi karbantartása

A szálastakarmány-betakarítás specialistájaként ismert és elismert Krone termékpalettáján egyaránt megtalálhatók a kaszák, illetve a körbálázók, a nagybálázók, valamint a rendfelszedõk, a rendképzõk és a rendsodrók is. A körbálázók állandó (Round Pack típusok) és változó (Vario Pack típusok) présterû kialakításban is szerepelnek a magyarországi importõr Valkon Kft. kínálatában.

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr búza Kalászos Tápanyag

Lombtrágyázzuk az õszi búzát!

Tavasszal a vegetáció indulását követõen a búza igen nagy mennyiségben igényli a tápanyagokat, sok esetben a talaj tápelemszolgáltató képessége ezzel az ütemmel nem tud lépést tartani. Az esetek többségében megfigyelhetõ hiánytünet nem alakul ki, de a növény tápelemtartalma lecsökken, eltér az ideálistól. Így végsõ soron napról napra csökken a realizálható termés mennyisége, ameddig ez az állapot fennáll. Ezt a jelenséget a szakirodalom „rejtett éhségnek” nevezi. A megoldás egyszerû, lombtrágyázni kell!

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr Prosaro Protiokonazol kalászfuzáriózis

Prosaro - több mint azol

Protiokonazol A növényvédõ cégek a 90-es évek elején az azol-kutatásról áttértek a strobilurinok kutatására. Egyedül a Bayer kutatói folytatták az azol vonalat. Tizenegy év telt el új azol nélkül, amikor 2004-ben megjelent a protiokonazol, amely csak a nevében azol, a valóságban triazolintion. A különbség kémiailag csupán egy kettõskötésû kénatom, biológiailag viszont a Fusarium gombák és a mikotoxin-képzés ellen a védelem új korszakát jelentette.

Szakfolyóirat > 2011/04 > Pr meggy Monilinia gombabetegségek

Súlypontos gombabetegségek hazánk meggyültetvényeiben

A hazánkban található mintegy 15 000 hektár nagyságrendû meggyültetvényre egyre inkább elmondható, hogy az elmúlt évek legjelentõsebb gazdasági tényezõjévé a gombabetegségek súlyosbodó fellépése vált. Az évrõl évre visszatérõ moniliás hajtás- és virágszáradás mellett a meggyantraknózis immár ismétlõdõ járványos károsításának lehettünk tanúi, miközben az is beigazolódott, hogy fõleg az utóbbi, termésrothadást kiváltó infekciók tekintetében ismereteink több ponton hiányosak.