Közleményük szerint Csongrád-Csanád vármegyében, valamint Szerbia határ menti térségében is hiány van az olyan jól képzett szakemberekből, akik alkalmasak lennének a korszerű élelmiszer-termelés és a szolgáltatóipar követelményeinek megfelelni. A kkv-k körében, valamint a vendéglátóipar szállodákra, kávéházakra és éttermekre fókuszáló szegmensében (HoReCa szektorban) jellemző a megfelelő kommunikációs és digitális készségek hiánya, ennek egyik oka, hogy az oktatási programok lassan követik a változó munkaerőpiaci igényeket.
Ezért indította el Újvidéki Egyetem Technológiai Kara és a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara a Feeding Future nevű projektjét egyetemi hallgatók és a vállalkozások számára. A projekt részeként az Újvidéki Egyetem Technológiai Karán aktuális tartalmakkal, elemekkel frissítik az élelmiszeripari képzéseket, valamint bővítik az oktatók soft és digitális készségeit.
A hallgatók és vállalkozók számára szervezett program négy kurzusból áll majd: kommunikáció és branding, digitális és körkörös megoldások az élelmiszertermelésben- és elosztásban, okos megoldások az élelmiszergyártásban, valamint egészségtudatos táplálkozás. Az oktatási csomag második része céglátogatások formájában valósul meg, mely az Aperitiv sorozat címet viseli, és szintén négy témát ölel fel: a női vállalkozások jó gyakorlatainak bemutatása, fenntartható megoldások jó gyakorlata, e-megoldások az élelmiszeriparban, valamint tudatos táplálkozás.
Akik oklevelet is szeretnénk kapni sikeres részvételükről a programban, legalább három kurzust és legalább három céglátogatást kell teljesíteniük. A Feeding Future projektben létrejövő oktatási program egyes elemeit az Újvidéki Egyetem Technológiai Kara integrálja majd a saját képzési programjába is az elkövetkező öt évben.